הטמעת מערכות מידע

מערכת מידע

יתרונות הטמעת מערכות מידע בארגונים וחברות

הטמעת מערכות מידע משמשת לצורך ייעול והשבחת ניהולם של ארגונים וחברות.

מערכות מידע הן מערכות תוכנה וחומרה התומכות ביישומים עתירי נתונים. ההתקדמות הטכנולוגית מבוססת המידע בממוחשב של השנים האחרונות הובילה למגוון רחב של מערכות מידע שבהן עושים כיום מנהלים שימוש בכדי לעשות וליישם החלטות.

באופן כללי, מערכות אלו פותחו מאפס למטרות ספציפיות ונבדלות משמעותית ממערכות עיבוד נתונים אלקטרוניות סטנדרטיות. לעתים קרובות ההבדל בין הצלחה לכישלון של עסק בימינו הוא במידה שבה מתבצעת בהם הטמעת מערכות מידע ובמידת השימוש שמנהלים יכולים לעשות במערכות אלו בכדי להגביר את יעילותן בארגונים שלהם. (מי מאיתנו לא שמע את הצירוף "הטמעת פריוריטי" בהקשר עסקי?) לכן, כיום מהווה הקריטריון הזה של ניצול והטמעת מערכות מידע, כמו גם של יכולות הטכנולוגיה של ימינו לשדרג ניהול של ארגון או חברה, אבן בוחן חשובה להצלחתו של כל בית עסק.

הטמעת מערכות מידע לצורך תמיכה במנהלי הארגון

מחקרים עדכניים רבים מגלים כי יישומים שפותחו בתחום, והטמעת מערכות מידע חכמות, משמשים כיום לצורך תמיכה במנהל האחראי על ביצוע ויישום החלטות. כלים אלו, למשל הטמעת פריוריטי, אינם מחליפים את תפקידו של המנהל בן האנוש אלא מסייעים לו בניהול החברה או העסק. במילים אחרות, אנשים במספר גדל והולך של ארגונים משתמשים במה שנקרא לעתים קרובות 'מערכות תומכות החלטה' בכדי לשפר את האפקטיביות הניהולית שלהם.

אלא שמסיבות שונות עדיין יש מנהלים וארגונים שחוששים מהטמעת מערכות מידע בעסק שלהם, ולכן יוצאים נפסדים לפעמים. נכון לזמן זה, מנהלים ומשתמשי מחשב אחרים בארגונים רבים מכירים רק כמה סוגי מערכות מידע שנמצאות בשימוש תדיר וששמן יצא למרחוק. הטמעת פריוריטי היא מהבולטות בתחום. כתוצאה מכך, סוגים שונים של מערכות חדשניות ומתוחכמות ביותר אינם מגיעים לעתים קרובות לארגונים עצמם, אלא הופכים למכשירים שיזמים וחברות חיצוניות משתמשים בהם כשירות בתשלום בעבור חברות אשר חוששות מהטמעת מערכות נתונים חכמות ומתקדמות במיוחד ישירות לתוך הארגון שלהן.

מערכות מידע לעסקים

תועלתה של הטמעת מערכות מידע ERP

חשוב לדעת כי מערכות ERP – מערכות ששמן מבוסס על המושג 'תכנון משאבים ארגוניים' שמקורו באנגלית במושג 'Enterprise resource planning', או בראשי תיבות ERP – יתרונות רבים על פני המערכות הישנות שבהן נעזרו ארגונים, ושמכונות מערכות LEGACY.

יתרונות אלו מתבטאים בין היתר בקביעת סטנדרטים מתקדמים ונהלי עבודה משופרים בעסק, כמו גם בהגדלת הפרודוקטיביות של החברה, בייעול התקשורת בין מחלקות הארגון השונות, וכפועל יוצא מכך בהפחתה משמעותית בתלות בדו"חות הפיזיים ובניירת אשר נהגו לעבור בין המחלקות. לאחר הטמעת מערכות מידע חדישות מסוג ERP עיבוד המידע מתאפשר בזמן אמת וכך מתייעלת לאין ערוך יכולת קבלת ההחלטות, חל שיפור בשירות הלקוחות ושיפור בקשרים מול הספקים של העסק.

 

למידע נוסף צלצלו לחברת אסטרטק:
054-6739894

סגור לתגובות.